+420608432775

omlazeni pleti

Obličejová jóga               

Obličejová jóga je jedním z nejpřirozenějších a nejúčinnějších způsobů, jak zpomalit stárnutí.

Proč začít s obličejovou jógou?

Obličej dělá vždy první dojem, když někdo vstoupí do místnosti, všimneme si nejprve jeho obličeje. Po 25. roku začínají obličejové svaly ochabovat, vznikají první vrásky na čele, kolem očí, padají také horní víčka, ochabují líčka, zvýrazňuje se nosoretní rýha. Tělo začne procházet různými změnami už po 40.roku věku, začne ztrácet podkožní tuk a po 50.roce přicházejí hormonální změny. Tělo začne produkovat méně kolagenu, elastínu i estrogenu. Začínají přibývat vrásky. Obličej začíná vypadat unaveněji a výraz v obličeji může působit smutně.

Obličejová jóga je soubor cvičení a masáží, při kterých dochází k opakovaného napínaní a uvolňování svalů.

Svaly se během toho regenerují, krví se do svalu dostává více kyslíku, vitamínů a minerálů, pokožka se začne napínat, nastartuje se přirozená tvorba kolagenu a elastínu, měkké tkáně zůstanou pružné a elastické.

Jak funguje obličejová jóga?

Velmi jednoduše, tak jak jsme zvyklí cvičit svaly na těle. Jsme zvyklí sportovat, pohybovat se a posilovat svaly na těle, ale i obličejové svaly jdou cvičit a posilovat. Když svaly necvičíme, svaly ochabují a stejné je to i na obličeji, kde je to více viditelnější na první pohled.

Co obličejová jóga dokáže?

Zjemnit vrásky na čele, vrásky kolem očí a úst, odstranit dvojitou bradu, zpevnit kontury tváře, vyformovat líčka, zeštíhlit krk, rozproudit a projasnit pokožku.

Kde můžu cvičit?

Ze začátku se doporučuje cvičit doma před zrcadlem když se cviky dobře naučíš, můžeš cvičit u filmu, TV, na louce nebo na procházce lesem. Některé cviky i v autě v kolonách, ale tam pozor, ať nenabouráte.

Jak často cvičit?

Ideálně ráno si zacvičit rozcvičku a udělat si 3 minutovou masáž silikonovou baňkou. Během dne nebo večer si zacvičit celou sestavu. Ten, kdo byl na mém kurzu, má ještě svoji osobní zkrácenou sestavu zaměřenou na klíčové cviky a touto mini sestavou si může doplnit základní sestavu. Pokud nestíháte můžeš vynechat základní sestavu a zacvičit si jen tu Vaši zkrácenou mini sestavu. Po každém cvičení by měla následovat masáž buď manuální nebo masáž baňkou, aby jste svaly uvolnili. Je to jako po cvičení těla, po každém cvičení by měl přijít strečing. Jen pozor masáž silikonovou baňkou, nedělej těsně před spaní, nabudí Vás a probudí :-)

Nezapomeňte se do zrcadla na sebe usmívat a po každém cvičení se chválit!

Užívejte si čas sama se sebou!

E-book ZDARMA >>> OMLÁDNĚTE PŘIROZENOU CESTOU 

Aktuální nabídka kurzů >>>> ZDE <<<

Certifikát : Lektorka obličejové jógy Face Yoga Institute, školitelka - Zuzana Ondrisová


Chci se přihlásit na kurz obličejové jógy

Kurz obličejové jógy on-line